Šaliansky Maťko 2019

Dňa 23.1.2019 sa v priestoroch Centra voľného času v Trenčíne uskutočnilo okresné kolo  súťaže v prednese slovenských povestí  Šalianský Maťko 2019.

Súťaže sa zúčastnili aj žiaci z literárno-dramatického odboru zo ZUŠ Karola Pádivého v Trenčíne. Naši žiaci súťažili v troch kategóriách.

V prvej kategórii našu školu reprezentoval Richard Vančo s povesťou „Povesť o detvianskych košeliach“.  Tretiu kategóriu reprezentoval Oto Trška s povesťou „Bojazlivý paholok a smelý gazda“, ktorý sa umiestnil na 3. mieste. V druhej kategórii súťažila žiačka Paula Podivinská s povesťou „Rybí kráľ“, s ktorou získala krásne  1. miesto a postup do krajského kola, ktoré sa konalo dňa 28.2.2019 v ZŠ Na Dolinách, kde súťažili víťazi z každého okresu Trenčianskeho kraja.

Paula Podivinská sa umiestnila na 3. mieste.

Víťazom  srdečne gratulujeme a prajeme veľa úspechov na ďalších súťažiach!