Mgr. Eva Kulhánková

Trieda č. 1 

Pondelok 16.30 – 18.45

1. úloha – Interpretácia umeleckého diela – hľadajte podobnosti v umeleckých dielach od rôznych autorov napr. vyberte si tému „Madona“, „Zátišie“, „Pegas“ a nájdite aspoň 3 rôznych autorov a ich zobrazenie, potom sa snažte vytvoriť vlastné výtvarné dielo. Techniku nechám na Vás. Bolo by lepší formát A2.

Tadeáš Cimprich 
Katarína Juhászová 
Emma Plíhalová 
Terézia Ješková 

Oliver Zubo –  urob si návrhy na grafiku – tušom, fixou – ale farebne, lebo budeme tlačiť viacfarebné lino, nájdi si na internete linoryty zátišia, aby si mal predstavu https://www.webumenia.sk/dielo/SVK:SGB.G_4608

Nikol Molnárová – zátišie, ktoré máš v ceruzke urob vo farbe, môže byť aj presne to isté. Technika akvarel alebo tempera alebo akryl alebo gioconda. Vyber si čo chceš. Ak by si stihla môžeš sa pustiť aj na návrhy grafiky, tak ako Oliver. 

Emmka Plíhalová + Emmka Cvancigerová – pracujte tak ako skupina z piatka, na tých istých úlohách

Trieda č. 2

Piatok 14.15 – 16.30

1. úloha – návrh loga, značky svojho mena pre svoj výrobok, pozrite si rôzne typy písma. Použite –  alebo len svoje meno alebo aj s priezviskom alebo si vymyslite názov pre Vašu firmu, ktorá bude vyrábať nejaký výrobok ( môže to byť výroba hračiek, vydavateľstvo, pekáreň čokoľvek čo chcete.) Ak sa Vám dá výrobok Vašej firmy aj vyrobte 😊 Logo môžete nakresliť fixou, tušom, môže byť farebné alebo čiernobiele na A4. Môžete navrhnúť aj viac možností.

2. úloha – Moja rodina, môžete maľovať Vašu rodinu pri nejakej činnosti tak, aby bolo vidno na obrázku či ste v kuchyni alebo v izbe alebo v prírode. Najskôr si urobte skicu ceruzkou na A4 (môže ich byť aj viac – vyberte najlepšiu), potom na A3 namaľujte vodovými farbami temperami alebo giocondami, môžete aj kombinovať.

Miška Fuseková                         
Andrejka Gubová
Majka Kotrhová 
Emka Kulíková
Veronička Lukáčová
Hanka Straková
Terezka Škultétyová 
Kubko Švajda 
Zoe Vida


ÚLOHY 15. – 17. 04. 2020